Rozhovor: Veronika Tichá – Fitness trenérka a kouč životního stylu – I. část

Veronika Tichá je trenérka fitness, Flowin Master instruktorka, výživová poradkyně a holistický kouč životního stylu. Fitness a stravě se věnuje víc jak 20 let. Svou kariéru začala před 14ti lety při svém pobytu v Austrálii, kdy se z vášnivého koníčku stala její životní profese. Momentálně ji můžete spatřit na TV Nova v pořadu „O 10 let mladší“, kde má na starosti fyzickou kondici účinkujících. Měli jsme příjemnou možnost pobavit se s Veronikou o stravě i o cvičení.

Řekni nám něco o své práci. O svém pohybovém studiu. Jak se liší Primal Code od ostatních studií?

Primal Code není jenom studio. Je to název naší firmy, našeho projektu. Klienti zde zažívají maximální komfort a soukromí. Pracujeme velmi detailně, klid a soustředění naší práci pomáhá. Chceme, aby změny, kterých s námi klienti dosáhnou, měly trvalý účinek. Aby pro ně spolupráce s Primal Code byla vždy dobrou investicí. Kombinujeme zde sportovní a kondiční tréninky s vývojovou kineziologií. Komplexně nahlížíme i na spojení se stravou, životním stylem a osobním rozvojem pomocí koučinkových metod.

Jsi novou tváři na televizní obrazovce. Jak se ti natáčení líbilo?

Spolupráce s TV Nova na pořadu „O 10 let mladší“ pro mne byla úžasná půlroční zkušenost. Natáčení probíhalo v našem pohybovém studiu a s každým účinkujícím přišel jiný natáčecí štáb. V souladu s konceptem pořadu a zdravotní analýzou účinkujících jsem připravila pro každého vždy několik cvičebních variant.

Celý projekt byl velmi zajímavý, a ještě zajímavější je sledovat výsledky v televizi.

Veronika Tichá

Bylo to určitě časově náročné. Máš čas i sama na sebe? Jak často cvičíš a jakou formu cvičení máš nejraději?

Cvičím 5 a víckrát týdně nejraději s vlastní váhou, těžkými volnými váhami a funkčními pomůckami. Trénink doplňuji o cvičení vycházející z vývojové kineziologie a jógy. Pro zpestření používám intervalové metody. V létě chodím běhat nebo plavat.

Jsi fanda bio plodin, hlavně těch divoce rostoucích. Proč tomu tak je?

V dětství jsem bývala hodně nemocná, a proto vím, jak dokáže být časté onemocnění svazující a mentálně náročné. Divoce rostoucí bio plodiny jsou pro mě jedním z nástrojů jak držet své zdraví pevně ve svých rukou. Jsou nabité energií země a místa, odkud pocházejí. Mají mnohem větší antioxidační potenciál, jsou bohatším zdrojem vitamínů, enzymů a látek podporujících např. imunitu jako vaše houba Chaga. Díky původu v horských zalesněných oblastech za polárním kruhem, bude mít Chaga vždy větší sílu a účinnost, než-li houba rostoucí v nížinách

Divoké plodiny mají silné adaptogenní účinky a v dnešní době plné stresu, nekvalitního jídla a dalších negativních vlivů by měly být součástí každodenní stravy.

Veronika Tichá

Jsem ráda, že jsi Chagu zmínila. Užíváš ji pravidelně?

Ano. Chagu užívám jednak sama, ale pracuji s ní i se svými klienty. Vaši značku jsem zvolila na základě vysoké čistoty a kvality surovin.

Jak na tebe Chaga působí?

Žiji v hlavním městě. To samo o sobě má negativní vliv na moje zdraví a množství volných radikálů v těle. Chaga i váš další produkt Matchaga obsahují silné antioxidanty a zvyšují odolnost organismu.

Chaga je skvělá adaptogenní houba. Pomáhá mi adaptovat se na negativní vlivy prostředí a zároveň zvýšit celkovou odolnost vůči stresu. Je skvělá při vyčerpání, únavě, pro posílení imunitního systému. Používám ji opravdu celoročně.

Veronika Tichá

A nějaký oblíbený recept? Nebo ji máš ráda jen tak?

Nejraději mám Chagu smíchanou s teplým makovým mlékem a kakaem. To je takový můj malý denní rituál. Čistá Chaga jen s teplou vodou je pro mě příjemnou a rychlou alternativou malého kafíčka.

Dáš nám nějaký tip na dobrou zdravou snídani?

Nejraději mám proteinové palačinky z thajských banánů, tapiokové a kokosové mouky. V letních a jarních měsících si ráda dám smoothie a různé avokádové pudinky. V zimě pak teplou ovesnou kaši s vajíčkem, jablíčky, skořicí a vlašskými oříšky. Pro navýšení výživové hodnoty všech těchto pudinků, smoothie nebo kaší opět přidávám Chagu nebo Matchagu.

A miluji nedělní snídaně se svým partnerem, kdy si uděláme míchaná vajíčka na cibulce a slanině.

A jak jsi na tom s odpočinkem?

Nejvíce relaxuji při masáži, meditaci, ve vaně s knížkou nebo i u oblíbeného seriálu. Jsem aktivní člověk, proto je pro mě relaxem např. i vaření, pečení, zkoušení nových receptů a nápadů v kuchyni. Podívejte se na můj instagram, občas se tam svými recepty a kulinářskými výtvory pochlubím 🙂

Máš ještě volnou kapacitu na nové klienty? Je někdo, koho bys odmítla?

S některými klienty spolupracuji již léta, a zároveň nabízím konzultace a krátkodobé programy. Svým přístupem učím mé klienty chápat své tělo, umět se správně hýbat a jíst. Když pak ukončíme naši spolupráci, tak velmi dobře vědí, jak fungovat dál i samostatně. To mi umožňuje vedle dlouholeté stabilní klientely stále nabírat i nové klienty a šířit tak dál mou filozofii – filozofii naší firmy Primal Code. Takže odpověď na tvou otázku, ano kapacitu mám. Všechny naše služby si můžete projít na www.primalcode.cz

Klienta bych odmítla pouze v případě, že by vstupní konzultace ukázala příliš nereálný cíl, abychom neplýtvali mým a klientovým časem.