Sušené brusinky celé 50g

Divoce rostoucí brusinky jsou každodenní součástí zdravého severského životního stylu. Kouzelně červené bobule jsou plné aktivních látek, především antioxidantů.
 • divoce rostoucí brusinky v čistých lesích Finska
 • 100% bio, bez pesticidů
 • podpora kostí a kloubů, přirozená obranyschopnost
109 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Sušené brusinky celé 50g
Severská kvalita
Severská kvalita
Vysoká kvalita nordických surovin
100% přírodní
100% přírodní
Naše produkty jsou bez aditiv
Rodinná firma
Rodinná firma
Ryze česká nedotační společnost
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Od 1490 Kč máte dopravu zdarma

Detailní popis produktu

Stejně jako u borůvek je obsah aktivních látek umocněn intenzivním krátkým létem, kdy nad severním Finskem slunce nezapadá a bobule si dopřávají sluneční lázeň 24 hodin denně. Hluboké čisté lesy, které se řadí mezi nečistší lokality na světě, vytváří dokonalé prostředí pro růst, dozrávání i udržitelný ruční sběr brusinek.
 
Brusinky celkově podporují:
 • normální stav kostí a kloubů
 • odolnost
 • přirozenou obranyschopnost
Jejím přirozeným prostředím jsou boreální lesy a mokřady. Kvete později než borůvka, kdy je více opylujícího hmyzu a menší nebezpečí šokových poklesů teploty. I z těchto důvodů se ze všech lesních bobulovin Finska těší největšímu výnosu (257 mil kilogramů ročně). Plody se sbírají od konce srpna do začátků října a můžete si z nich připravit třeba slavný finský dezert Vispipuuro.
 

Máme obrovskou radost, že na českém trhu můžeme zastupovat finského výrobce – rodinnou firmu Kiantama založenou v roce 1973 a jejich značku Biokia. Sídlí v provincii Kainnu a pečlivě kontrolují celý proces od ručního sběru v certifikovaných bio oblastech až po finální zpracování a laboratorní testování. Logo biokia

sušené brusinky
Brusinky se hojně vyskytují na celém území Finska

Jak brusinky konzumovat

Sušené brusinky chutnají skvěle a představují super zdravou svačinu – ať už potřebujete energii a nálož antioxidantů v práci, při sportu nebo chcete potěšit mlsný jazýček. Praktický sáček si můžete vzít všude s sebou. Výborně chutnají i v jogurtu, muesli nebo ovesné kaši.

Proč brusinky kupovat od nás:

 • Používáme pouze divoce rostoucí plody
 • Sběr probíhá v čistých lesích na severu a východě Finska, v certifikovaných bio oblastech
 • Ovoce je zpracováno, zabaleno a laboratorně testováno ve Finsku
 • Ovoce je jemně doslazeno bio třtinovým cukrem, zamilují si ho i děti
 • Naše produkty jsou řádně notifikovány na Ministerstvu zemědělství ČR, bio certifikovány společností ABCERT (CZ-BIO-002) a pravidelně kontrolovány Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI).
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 17.5.2024
Divoce rostoucí sušené plody z krásných čistých lesů Finska odebíráme celá rodina již delší dobu (ještě i z původního eshopu pokladyfinska) tedy můžeme potvrdit, že jsou kvalitní, moc chutné a mají široké možnosti využití - my přidáváme třeba do jogurtu, k müsli, na zmrzlinu nebo se dá mlsat jen tak samotné v průběhu dne, jsou skvělé na dodání energie, mohu tedy jedině doporučit!😉

Podobné produkty